2014 spalio 27

klausk ekspertuVardas: Juras

Kokie gali būti taikomi naikinimo būdai kovojant su invazinėmis rūšimis?

mokymaiEksperto atsakymas:

Laba diena. Nežinant kokias invazines rūšis jūs ruošiatės naikinti, galima paaiškinti tik apibendrintai. Vieno patarimo, kaip sėkmingai kontroliuoti ar išnaikinti invazinius organizmus, nėra. Visgi reikia žinoti, kad naikinimo būdas priklauso nuo įvairių veiksnių: aplinkos, nuo rūšies ypatumų ir t.t. Dažnai su nepageidaujamu organizmu kovojama kompleksiškai, taikant kelis metodus. Naikinimo metodus ir priemones arba jų derinius kaskart reikia parinkti individualiai. Svarbiausi augalų naikinimo būdai ir metodai yra šie:

  1. Mechaninis naikinimas. Mechaninis svetimžemių organizmų naikinimas, jeigu tik yra tinkamų priemonių tam tikrai rūšiai naikinti, yra palyginti lengvai pritaikomas. Naikinant invazinius augalus, jie kasami, raunami, kertami, pjaunami arba šalinami kitais būdais, naudojant įvairias mechanines priemones.
  2. Biologinė kova. Prie biologinės kovos metodų priskiriami tokie, kurie apima tam tikros invazinės rūšies priešų naudojimą (pvz.: vabzdžių, ligų sukėlėjų ir kt.). Visais atvejais turi būti parenkami tokie priešai, kurie veiktų tik invazinę rūšį, bet nekenktų vietiniams organizmams.
  3. Cheminis naikinimas. Kai kuriuos invazinius organizmus sėkmingai galima naikinti naudojant chemines priemones (įvairių rūšių pesticidus). Būtina žinoti, kad naudojant chemines priemones gali būti sunaikinami ne tik invaziniai, bet ir vietiniai organizmai.
Print Friendly

Komentuoti

© Visos teisės saugomos 2018 Teamwork ES Part financed by European Regional Development Fund
GORILA.LT
Back to top