2014 rugsėjo 7

     Siekdami prisidėti prie tvaraus vystymosi bei aplinkos apsaugos Latvijos ir Lietuvos pasienio regionuose, Šiaulių ir Daugpilio universitetų mokslininkų grupės 2014 m. rugpjūčio 28-29 ir rugsėjo 11-12 dienomis Dobelėje ir Daugpilyje vykdė visuomenės mokymo seminarus. Latvijos teritorijoje renginiai organizuoti pagal invazijų į gamtą valdymo projektą „Jungtinis pasipriešinimas biologinėms invazijoms siekiant tvaraus žemės ūkio ir gamtos išteklių valdymo“ LLIV-250. Mokymus plačiai nušvietė Latvijos radijas.
Pratybose dalyvavo Latvijos kaimo konsultavimo ir mokymo centro darbuotojai, įvairių savivaldybių tarnautojai, Latvijos Valstybinės miškų tarnybos ir Valstybinės augalų apsaugos tarnybos specialistai, atstovai iš Latvijos gamtos istorijos muziejaus. Mokymai susilaukė didelio dėmesio iš vietos ūkininkų.
Dviejų dienų TEAMWORK seminarus atidarė Daugpilio universiteto atstovai, Latvijos projekto vadovė Viktorija Cirse ir viešųjų ryšių specialistė Mary Jermaļonoka. Pratybų dalyviams buvo pristatyti projekto veiklos ir uždaviniai.
Pirmoji seminaro diena buvo skirta Šiaulių universiteto dėstytojams doc. dr. Zigmantui Gudžinskui ir dr. Martynui Kazlauskui. Mokslininkai supažindino seminaro dalyvius su invazinių augalų daroma žalą, pateikė potencialiai invazinių rūšių prevencijos ir kontrolės metodus. Lauko praktikoje buvo taikomos invazinių augalų naikinimo priemonės. Antrąją dieną Daugpilio universiteto tyrėjai Maris Pilotas ir Maksim Balalaikins skaitė paskaitas apie svetimų gyvūnų rūšių plitimą į natūralias bei urbanizuotas teritorijas. Lauko sąlygomis supažindino su moliuskų gaudymo būdais ir priemonėmis ribojančiais jų plitimą.

Print Friendly

Komentuoti

© Visos teisės saugomos 2018 Teamwork ES Part financed by European Regional Development Fund
GORILA.LT
Back to top